Бизатор  /  Объявления  /  нефтехимическая продукция  /  химическая продукция  /  химическая продукция

Щавлева кислота

Тип объявления: продамОпубликовано: 06.07.2021
Цена:Договорная
Компания:102091
Телефоны: Написать сообщение
Адрес:Киев, Украина

www.chem.com.ua

e-mail: sales@chem.com.ua

Tel: +38 044-228-08-72

Tel: +38 098-882-15-15

 

Щавлева кислота

 

Щавлева кислота, також етандіовая кислота - органічна сполука, двухосновна гранична карбонова кислота, з формулою HOOC-COOH. Належить до сильних органічних кислот. Володіє усіма хімічними властивостями, характерними для карбонових кислот. Солі та складні ефіри щавлевої кислоти називаються оксалатами. У природі міститься в щавлі, ревені, карамболы і деяких інших рослинах у вільному вигляді і у вигляді оксалатів калію і кальцію.

У промисловості щавлеву кислоту отримують окисленням вуглеводів, спиртів і гліколів сумішшю HNO3 і H2SO4 в присутності V2O5, або окисленням етилену і ацетилену HNO3 в присутності PdCl2 або Pd (NO3) 2, а також окисленням пропилену рідким NO2. Перспективний спосіб отримання щавлевої кислоти з CO через форміат натрію.

Безбарвні моноклінні гігроскопічні кристали, легко розчинні у воді, обмежено - в етиловому спирті і діетиловому ефірі, нерозчинні в хлороформі, петролейному ефірі і бензолі. Належить до сильних органічних кислот. Щавлева кислота утворює кислі і середні ефіри, аміди, хлорангідрид.

Щільність 1,36 г / см3. Температура плавлення - 189,5 ° C, температура сублімації - 125 ° C, температура розкладання - 100-130 ° C, температура декарбоксилювання - 166-180 ° C. При контакті з гарячими поверхнями або вогнем щавлева кислота розпадається, утворюючи мурашину кислоту і оксид вуглецю. Бурхливо реагує з сильними окислювачами, що породжує небезпеку загоряння і вибуху. Реагує з деякими сполуками срібла з утворенням вибухових оксалатів срібла.

Виробництво рідкоземельних металів є галуззю, яка споживає найбільші обсяги щавлевої кислоти. Згідно зі статистичними даними для виробництва 1-ї тонни рідкоземельного металу потрібно 1 тонна щавлевої кислоти. На другому місці по споживанню знаходиться фармацевтична промисловість. Сумарна частка споживання двох вищевказаних галузей становить 68% світового споживання щавлевої кислоти.

Крім того щавлева кислота застосовується:

- в лакофарбової промисловості (як каталізатор затвердіння резольних покриттів);

- в системах очищення води (хімічний спосіб очищення і зниження жорсткості води, очищення теплоносіїв на АЕС);

- у хімічній промисловості (органічний синтез, при виробництві пластмас, чорнила, в синтезі барвників, як компонент піротехнічних складів);

- у хімічній металургії (як компонент складів для очищення металів від іржі, накипу, оксидів);

- в аналітичній хімії (як осадника рідкоземельних елементів);

- в мікроскопії (в якості відбілювача зрізів);

- при виробництві синтетичних миючих засобів (як відбілюючий і дезинфікуючий засіб, засоби для чищення та видалення сечового каменю, солей жорсткості та іржі);

- у текстильній та шкіряній промисловості (протрава в ситцедрукуванні і при фарбуванні вовни і шовку, для дублення шкіри);

- для електролітичного воронення сталі;

- при анодному оксидуванні алюмінію;

- для відбілювання деревини;

- в бджільництві;

- застосовується для реставрації предметів.

 

Щавлева кислота технічна упаковується в мішки поліетиленові або в мішки, виготовлені з поліетиленової плівки з кольоровим друком. Так само може упаковуватися в фанерні барабани з плівковим мішком-вкладишем або м'які спеціалізовані контейнери разового використання.

Щавлеву кислоту транспортують усіма видами транспорту. Зберігають в упаковці виробника в закритих, вентильованих складських приміщеннях на піддонах.

 

www.chem.com.ua

e-mail: sales@chem.com.ua

 

Tel: +38 044-228-08-72

Tel: +38 098-882-15-15

Tel: +38 093-880-15-15

Tel: +38 063-876-88-97

Tel: +38 066-306-10-50

 

Skype: chem.com.ua

http://chem.uaprom.net